צרו איתנו קשר

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם:

  הגנה על מידע רגיש במרחב הדיגיטלי נשמח לעמוד לשירותכם!

   מערכות ההפעלה של אפל על הכוונת של פושעי הסייבר, איום חדש לאנדרואיד הדביק כבר 4.5 מיליון מכשירים ואתר רוסי מעביר שידורים ישירים מאלפי מצלמות רשת ברחבי העולם. מה תקף אותנו בחודש נובמבר?

   בתחילת נובמבר נרעשה קהילת מעריצי אפל מהידיעה אודות איום חדש ומתוחכם למערכות ההפעלה של מחשבי המק ומכשירי ה iPhoneהאהובים שלהם.

   האיום WireLurker שנחשף על ידי חברת אבטחה אמריקאית, מסוגל לחדור למכשירי iPhoneשחוברו באמצעות כבל למחשב מק נגוע בתוכנה הזדונית שמקורה בחנות אפליקציות סינית בעלת מוניטין מפוקפק. פחות משבוע לאחר מכן, חשפה חברת אבטחה אחרת פרצה במערכת ההפעלה של ה iPhone שמאפשרת הפצה של תוכנה זדונית באמצעות הודעת SMSבלבד.

   שני האיומים שנתגלו מצטרפים למגמה ההולכת וגדלה בשנים האחרונות של איומים למערכות ההפעלה של אפל – שיצרה לעצמה תדמית של חסינות מפני איומי הסייבר השונים. אך למרות שמספר האיומים הוא קטן, לעומת מספר האיומים למערכות ההפעלה האחרות, מומלץ למשתמשי אפל לנקוט באמצעי הבטיחות הבסיסיים ולהימנע מלחיצה על קישורים מפוקפקים או לפתוח קבצים מצורפים שמקורם לא ידוע, להקפיד על כללי הגלישה הבטוחה ולהשתמש בתוכנת אבטחה.

   אנדרואיד על הכוונת

   אמנם מערכות ההפעלה של אפל לא חסינות, אבל באנדרואיד הסיפור שונה לגמרי. מדי חודש ניתן לדווח על כמה וכמה איומים שמופצים למערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, ובנובמבר הייתה זו חברת lookout שדיווחה על האיום NotCompatible. האיום מנצל פרצת אבטחה במערכת ההפעלה ומותקן על המכשיר כאשר המשתמש גולש לאתר הנגוע באיום, ללא ידיעת המשתמש. לפי הדיווחים 4.5 מיליון מכשירים כבר נדבקו בתוכנה הזדונית.

   בניגוד למכשירי ה iPhone, למכשירים בעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד ניתן להתקין אפליקציית אבטחה שתאתר ותמנע את התקנת האיום על המכשיר.

   שידור ישיר מחדר השינה שלכם

   אנשים רבים בימינו משתמשים במצלמות רשת בבתים הפרטיים ובבתי העסק שלהם. מה שהם לא יודעים הוא שאולי מישהו אחר מסכל מהצד השני, ללא ידיעתם. אתר רוסי פרסם החודש אלפי קישורים לשידורים ישירים ממצלמות רשת, מצלמות מעגל סגור ומצלמות אבטחה ברחבי העולם, בין ה"מצולמים" ניתן היה למצוא גני ילדים, חדרי כושר, משרדים ובתים פרטיים בהם ניתן היה לצפות ללא שום הגבלה דרך אותו אתר. הגישה לאותן מצלמות אבטחה התאפשרה לאחר שהמשתמשים לא שינו את הסיסמאות או את הגדרות ברירת המחדל למצלמות שלהם – אותן ניתן למצוא באינטרנט בקלות.

   מקרה מפורסם בו האקר הצליח לפרוץ למוניטור שהותקן מעל למיטה של תינוקת בת עשרה חודשים התפרסם באפריל האחרון. ההאקר צפה בתינוקת בזמן שישנה וניסה להעיר אותה באמצעות צרחות – שהעירו את ההורים המבוהלים שישנו בחדר הסמוך.

   אם אתם משתמשים במצלמות רשת שנו את סיסמת ברירת המחדל איתה מגיעה המצלמה והקפידו להשתמש בסיסמה מורכבת וייחודית, בעלת אותיות גדולות וקטנות, ספרות וסימנים.

   קרדיט – סופטניוז 4/12/2014

   בניית אתרים לאוס מדיה ואינטראקטיב
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
   This site is registered on wpml.org as a development site.