הלבנת קבצים של ODIX

פתרון ארגוני להלבנת קבצים מהווה שכבה הכרחית בהגנה על מערכת המחשוב הארגונית מחדירת נוזקות , וירוסים, התקפות zero day ותוכנות כופר. מטרת מערכת הלבנת קבצים היא לוודא שכל פריט מידע הזורם לתוך הארגון מבחוץ ייבדק ויולבן.

מערכת הלבנת קבצים שולטת למעשה על כל מקורות זרימת המידע לארגון – דואר אלקטרוני , התקנים ניידים, עמדות מידע (קיוסקים) , הורדת קבצים בעת גלישה באינטרנט , שירותי FTP , כספות וירטואליות ועוד.

באמצעות יישום של מערכת הלבנה ניתן לאכוף מדיניות אבטחת מידע שתגן על הארגון , תהווה שכבת הגנה היקפית נוספת והכרחית לסינון סיכונים מגורמי חוץ.

ODIX

פתרון שמשלב נוחות למשתמש יחד עם הגנה חזקה ביותר כנגד נוזקות ידועות ושאינן ידועות, ומאפשר למנהל אבטחת המידע שליטה מלאה על כניסת קבצים לרשת הארגונית.

פתרון ההלבנה של חברת ODI הינו פתרון ייחודי הנותן רמת אבטחת מידע גבוהה מאוד לארגון ללא פגיעה בביצועים המערכתיים הפתרון מורכב ממספר מרכיבים כאשר הבסיס לכל הפתרונות הוא טכנולוגיית הליבה של חברת ODI אשר פותחה בארץ ע”י מיטב המומחים בעלי ניסיון רב שנים בתחום הסייבר, ההצפנה ואבטחת המידע.

טכנולוגית הלבנת קבצים אקטיבית המורכבת משלושה קווי הגנה (ועוד אחד):

במסגרת הפרויקט ימופו מוקדי הסיכון המרכזיים בתחום אבטחת המידע הקיימים במסגרת פעילות החברה תוך התייחסות להשפעתם הישירה על סיכונים כספיים, תפעוליים , סיכוני אי עמידה ברגולציה וסיכוני תדמית.

5 מנועי אנטי-וירוס

מופעלים במקביל על הקובץ הנבדק. אחת החוזקות העיקריות של מערכת ההלבנה של ODI הינה שהיא מופעלת על מערכת הפעלה ubuntu על בסיס לינוקס. מערכת הפעלה זו ידועה כמערכת אשר פגיעה פחות ממערכות הפעלה אחרות ובעלת אפשרות טובה יותר להקשחתה. לאור זה נבחרו 5 מנועי אנטי וירוס הפועלים בסביבת לינוקס ומשלימים אחד את השני על מנת לספק כיסוי רחב לכל סוגי האיומים הידועים.

בדיקת TrueType

אימות סוג הקובץ , אימות מבנה הקובץ, התאמת סוג ומבנה הקובץ לסיומת ובדיקות אימות נוספות.

Odixing

תהליך ה-ODIX הייחודי כולל מספר סוגי אלגוריתמים המופעלים על הקובץ.

אלגוריתמים מתמטיים מתקדמים המבצעים פעולות מורכבות על הקובץ כך שבמידה והיה malware חבוי בתוך הקובץ הוא מושמד לאחר סיום פעולת האלגוריתמים. התהליך הנ”ל הינו ייחודי ומותאם באופן מדויק לכל סוג קובץ . היכולות הללו בשילוב יכולת הניתוח שפיתחה חברת ODI מאפשרים ביצוע הלבנה לקבצים מסוגים רבים ובגדלים שונים .אלגוריתמים אלו שפתחה חברת ODI עברו תהליכי אופטימיזציה מקיפים על מנת להגיע לזמני ביצוע מהירים מאד ללא פגיעה בביצועי המערכות אליהם מערכת ההלבנה מתממשקת וללא שינוי במבנה הקבצים .

המערכת מבוססת על עמדות קיוסק (לפחות אחת) ושרת ניהול מרכזי .

עמדת הלבנה (Data Sanitization)

נקודת בדיקה המוצבת במקומות מפגש (חדרי ישיבות, לובי כניסה, וכו’) לשימוש העובדים והאורחים, להלבנת קבצים הנמצאים על התקני מדיה ניידים המתחברים דרך USB והיכולים להכיל קבצים נגועים. זאת לצורך מניעת הדבקה עוד לפני החיבור לרשת הארגונית.

לפרטים נוספים על פתרון ההלבנה של ODIX לחץ כאן