תקן ISO 27799

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם:

  הגנה על מידע רגיש במרחב הדיגיטלי נשמח לעמוד לשירותכם!

   בתקופה שבה מידע שווה ערך לכסף, הגנה על נתונים רגישים במגזר הבריאות היא לא רק עדיפות; זו הכרח. התקן ISO 27799:2008 משמש כמדד בינלאומי לאינפורמטיקה בריאותית – ניהול אבטחת מידע בבריאות באמצעות ISO/IEC 27002. תקן זה מספק מסגרת מותאמת לאבטחת מידע בריאותי אישי, תוך התייחסות לאתגרים הייחודיים שעומדים בפני ארגוני בריאות.

   עם הדיגיטציה הגוברת של רשומות רפואיות והאיומים הגוברים על אבטחת נתונים, ISO 27799:2008 מציג גישה מובנית לשמירה על סודיות, שלמות וזמינות של מידע על מטופלים. חברת אינפוגארגד מציעה שירותי ייעוץ והסמכה, תוך הדגשת הייתרונות שבו אנו יכולים לסייע לארגונים בתחום שירותי הבריאות לנווט במורכבויות של השגת תקן קריטי זה.

   תפקידו של תקן ISO 27799:2008 בניהול אבטחת מידע בריאותי

   ISO 27799:2008 הוא תקן מיוחד שפותח כדי להנחות ארגוני בריאות בהגנה על מידע בריאות אישי. הוא משמש כתוספת לתקן הרחב יותר ISO/IEC 27002, ומתמקד ספציפית בדרישות הייחודיות של מגזר הבריאות. תקן זה מספק סט מקיף של בקרות ונהלים מומלצים לניהול אבטחת מידע בריאותי, ומבטיח שנתוני מטופלים רגישים יאובטחו כראוי מפני גישה, חשיפה ואובדן בלתי מורשים.

   תפקידו של ISO 27799:2008 חורג מהמלצות גרידא; הוא מתווה תכנית מעשית שארגונים יכולים לעקוב אחריה, ועוזר להם לזהות ולטפל בפגיעויות אבטחה פוטנציאליות במערכות המידע שלהם. על ידי אימוץ ההנחיות שנקבעו על ידי ISO 27799, ספקי שירותי בריאות יכולים להקים מערכת ניהול אבטחת מידע (ISMS) חזקה המותאמת לאופי המורכב של נתונים רפואיים והחובות המשפטיות, האתיות והמעשיות הספציפיות שעומדות בפניהם.

   יישומו של ISO 27799:2008 הינו רחב, והוא כולל את כל צורות המידע הבריאותי, החל מרשומות אלקטרוניות ועד לתקשורת מילולית. הגמישות של התקן מאפשרת יישום במגוון גדלים וסוגים של מוסדות בריאות, ומבטיחה שלכולם תהיה גישה לכלים הדרושים כדי להשיג רמת אבטחה מינימלית נדרשת. באמצעות הקפדה על ISO 27799:2008, ארגוני בריאות יכולים לנהל ולהגן על מידע מטופלים באופן שיטתי, ובכך לקיים את מחויבותם לסודיות ואמון המטופלים.

   הדרך להסמכה: קבלת ISO 27799

   השגת הסמכה ל-ISO 27799 היא תהליך מובנה המדגים את המחויבות של ארגון הבריאות לאבטחת מידע. התהליך מתחיל בהבנה ברורה ומחויבות לתקן ISO 27001, המניח את היסוד למערכת ניהול אבטחת מידע (ISMS). משם, ארגונים חייבים להתאים ולהרחיב נוהגים אלה להקשר הספציפי של מידע רפואי, בהתאם להנחיות ISO 27799.

   התהליך כולל מספר שלבים עיקריים, החל מהקמת ה-ISMS, המותאם לסביבת הבריאות. לאחר מכן, על ארגונים ליישם את המערכת באמצעות נהלים ופרוטוקולים מתועדים שנועדו לאבטח מידע על מטופלים. נדרשות בדיקות תקופתיות כדי לפקח ולסקור את האפקטיביות של ה-ISMS, ולהבטיח עמידה מתמשכת בדרישות התקן.

   השלב האחרון במסע ההסמכה הוא תחזוקה ושיפור ה-ISMS וביניהם כוללים מחויבות לסקירה מתמשכת ושיפור נוהגי האבטחה, תוך שמירה על קצב עם איומים מתפתחים וטכנולוגיות משתנות. השלמה מוצלחת של שלבים אלה, לעתים קרובות בעזרת שירותי ייעוץ וייעוץ מקצועיים, מובילה להסמכת ISO 27799 – עדות למחויבות הארגון להגנה על מידע בריאותי.

   תקן ISO 27799 לאבטחת מידע רפואי

   היתרונות של יישום ISO 27799 בתחום הבריאות

   יישום ISO 27799 מציע יתרונות רבים לארגוני בריאות, בעיקר שיפור היציבות הביטחונית הכללית של מערכות המידע שלהם. על ידי ביצוע הבקרות וההנחיות הספציפיות שנקבעו על ידי תקן זה, ספקי שירותי הבריאות יכולים להפחית משמעותית את הסיכון של הפרות אבטחה ודליפות נתונים, שהם מזיקים במיוחד בהקשר של מידע רגיש של מטופלים.

   אחד היתרונות העיקריים הוא הגישה השיטתית לניהול סיכונים. מוסדות הבריאות מצוידים בזיהוי, הערכה והפחתה של פגיעויות פוטנציאליות, מה שמבטיח הגנה חזקה מפני איומים פנימיים וחיצוניים כאחד. עמדה יזומה זו בנושא אבטחה מטפחת אמון בקרב המטופלים ובעלי העניין, דבר שהוא חיוני בתעשייה שבה אמון הוא בעל חשיבות עליונה.

   בנוסף, תאימות ל-ISO 27799 עוזרת לארגונים לנווט בנוף המורכב של דרישות משפטיות ורגולטוריות הקשורות למידע בריאותי. על ידי התאמה לתקן המוכר בינלאומית, ספקי שירותי הבריאות יכולים להדגים חריצות ראויה ומחויבות לשיטות עבודה מומלצות באבטחת מידע, מה שמפחית לעתים קרובות את הנטל של תאימות לחוקים ותקנות שונים.

   יתר על כן, יישום ISO 27799 יכול להוביל לשיפורים תפעוליים. תהליכים יעילים ופרוטוקולי אבטחה מוגדרים בבירור יכולים לשפר את היעילות, להפחית שגיאות ולשפר בסופו של דבר את הטיפול בחולים. עבור ארגוני בריאות, אימוץ ISO 27799 אינו רק עניין של הגנה על מידע; זה עניין של שמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של טיפול ושירות בעידן הדיגיטלי.

   האם ISO 27799 הוא תקן חובה?

   השאלה האם ISO 27799 הוא תקן חובה יכולה להיות מורכבת, מכיוון שהיא תלויה במידה רבה באזור ובסביבה הרגולטורית הספציפית של מגזר הבריאות. באופן כללי, ISO 27799 מתפקד כמדריך ל"שיטות עבודה מומלצות" ואינו מהווה דרישה מחייבת מבחינה משפטית. עם זאת, יישומו מוכר יותר ויותר כמדד להוכחת מחויבותו של ארגון בריאות להגנה על נתוני המטופלים.

   בכמה סמכויות שיפוט, העקרונות המפורטים ב-ISO 27799 תואמים באופן הדוק את המנדטים החוקיים והרגולטוריים להגנת נתונים, מה שהופך את אימוצו למהלך אסטרטגי לקראת עמידה בתקנות. יתר על כן, ככל שתעשיית הבריאות הופכת ליותר דיגיטלית ופרצות נתונים נפוצות יותר, הציפייה לעמידה בתקני אבטחה חזקים כמו ISO 27799 גוברת.

   התקן הופך לתקן איכות נורמטיבי בתעשיית הבריאות, כאשר ארגונים רבים מאמצים אותו כדי לשמור על יושרה מקצועית ואמון המטופלים. אמנם הוא אינו חובה רשמית בכל התחומים, אך ISO 27799 נמצא בדרך להפוך לרכיב מקובל ואולי חובה של אבטחת מידע בבריאות בעתיד הנראה לעין. ככזה, יישום יזום של ISO 27799 מומלץ לארגוני בריאות שרוצים להישאר צעד אחד קדימה מבחינת אבטחה ועמידה בתקנות.

   כיצד INFO GUARD יכולה לסייע בקבלת הסמכת ISO 27799

   קבלת הסמכת ISO 27799 יכולה להיות משימה מאתגרת עבור ארגוני בריאות. INFO GUARD נכנסת לתמונה כבעלת ברית מקצועית, המספקת שירותי ייעוץ ותמיכה מיוחדים כדי לנווט בתהליך ההסמכה בצורה חלקה ויעילה. עם מומחיות בניהול אבטחת מידע בתחום הבריאות, INFO GUARD עוזרת לארגונים להבין את הניואנסים של התקן וכיצד לשלב אותו במערכות הקיימות שלהם.

   השירותים המוצעים על ידי INFO GUARD מכסים את כל מסע ההסמכה – מניתוח פערים ראשוני ועד ביקורת סופית. הם מתחילים בהערכה מקיפה של מצב אבטחת המידע הנוכחי של הארגון, תוך זיהוי תחומים הדורשים שיפור כדי לעמוד בקריטריונים של התקן. לאחר מכן, INFO GUARD מספקת ייעוץ מותאם אישית לגבי יישום הבקרות והנהלים הדרושים, תוך הבטחה שהם משולבים ביעילות בפעילות היומיומית.

   התמיכה של INFO GUARD משתרעת על הכנת התיעוד והראיות הנדרשים לתהליך ההסמכה, שלב שמתברר לעתים קרובות כמשימה מורכבת עבור ארגונים רבים. יתר על כן, INFO GUARD מציעה הכשרה והדרכה לחברי הצוות, תוך הבטחה שכוח העבודה יהיה מעודכן ומסוגל לעמוד בדרישות התקן ISO 27799.

   ניתן ליצור איתנו קשר לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות בטלפון: 077-9011114.

   או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם.

    

   בניית אתרים לאוס מדיה ואינטראקטיב
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
   phone icon
   This site is registered on wpml.org as a development site.